Projekt Comenius

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Projekt Comenius

PONIEDZIAŁEK (08.10.2012)

Email Drukuj PDF

Tamtego dnia ( tj. poniedziałek) miała się odbyć akademia i prezentacja szkół partnerskich. Wstałam o 6.20, ubrałam swój galowy ubiór, spakowałam wszystkie stroje, w które miałam się przebrać na akademii. Wzięłam torbę i poszłam do kuchni, zrobić śniadanie Evie. Zjadłyśmy płatki z mlekiem. Tłumaczyłam jej, co dzisiaj będą robić w szkole. Porozumiewałam się z nią w trzech językach :) Angielskim. polskim i czeskim :D Poszłyśmy ubrać buty i kurtki.
W poniedziałek pogoda była brzydka. Padał deszcz i było zimno. Mama zaproponowała nam, że podwiezie nas do szkoły. Wsiadłyśmy do auta i pojechaliśmy.
Na miejscu musiałam Evę odstawić do sali nr 1. Mieli mieć tam zajęcia zapoznawcze.
W tym czasie ja poszłam na ostatnie próby przed akademią. Bardzo się bałam ze nie zdążę z przebraniem się. Musiałam przebierać się 4 razy! Ale udało mi się.
Na początku akademii chór odśpiewał hymn szkoły. Potem przemówienie miała pani dyrektor, a pani Legutko tłumaczyła w języku niemieckim naszym gościom zza granicy.
Akademię rozpoczynała pantomima, która zatytułowana była "Życie dworskie".
Następnie występ miały starsze dziewczyny z zespołu tanecznego "Vena" i dzieci ze "Smyków". Jednak najbardziej rozbawił publiczność występ "śpiewające dłonie".
Potem starsze dziewczyny recytowały wiersze Wisławy Szymborskiej. Przed ostatnim występem było wykonanie piosenek w kilku językach przez zespół wokalno-istrumentalny z naszej szkoły. Śpiewający i grający otrzymali gromkie brawa. Wisienką na torcie był polonez wykonany przez najstarszych uczniów. Nasi goście uważnie obserwowali ten występ. Na koniec akademii wszyscy bardzo długo klaskali. Chyba bardzo im się spodobało. Tym występem podnieśliśmy poprzeczkę innym szkołom.
Po występach odbyły się prezentacje szkół partnerskich, a następnie goście i niektórzy uczniowie biorący udział w projekcie poszli na zajęcia dramowe. Niestety nie napiszę o tych zajęciach, ponieważ nie było mnie na nich. Z opowiadań moich koleżanek i Evy wywnioskowałam, że były one bardzo fajne i ciekawe.
Ze szkoły wyszłyśmy dopiero po 15. W drodze do domu, Eva opowiadała mi, co robili na tych zajęciach. Po zjedzeniu obiadu poszłyśmy do mnie do pokoju. Dzisiaj mieliśmy pojechać do Oliwi, aby zapoznać się z Sabriną, nową koleżanką Oliwi z Niemiec.
Gdy pojechaliśmy do niej, nie mogłyśmy pójść na spacer, bo padało. Zostałyśmy więc w domu. Sabrina opowiedziała nam o swojej rodzinie. Pytałyśmy się, jej czy podoba się jej w Polsce. Niestety nie na wszystkie pytania Sabrina umiała odpowiedzieć po angielsku, więc korzystałyśmy z Google Translate :) Gdy pogoda się poprawiła, zadzwoniłyśmy po Gabrysia, który gościł u siebie Kubę, kolegę Evy ze szkoły. Wszyscy razem poszliśmy pod szkołę w Maszkienicach. następnie pod dom ludowy gdzie był plac zabaw. Posiedzieliśmy tylko chwilę, bo już robiło się ciemno i trzeba było iść już do domu.
W drodze powrotnej rozmawiałam z Eva i Kubą po polsku. Może wydać się to dziwne, ale oni więcej rozumieli, gdy mówiłam do nich po polsku niż po angielsku :) Było już bardzo ciemno, więc nie było mowy abyśmy wracały na nogach. Zadzwoniłam po tatę. Po jakiś 15 minutach już byłyśmy w domu.
Zjadłyśmy kolację i poszłyśmy do pokoju. Jeszcze przez chwilę rozmawiałyśmy, ale było już późno, a następnego dnia trzeba było wcześnie wstać, więc powiedziałam Evie. żeby poszła się kapać.
Gdy Eva brała prysznic. wzięłam ubrania i książki na wtorek do szkoły. Nie chciałam wcześnie rano jej budzić grzebaniem w szafie. Pogadałyśmy jeszcze przez kilka minut, potem Eva poszła spać, ja musiałam jeszcze uczyć się angielskiego. bo we wtorek miał być test. Było już po 23, gdy położyłam się spać. Ten dzień minął bardzo szybko.
Będę go bardzo miło wspominać.
Kamila :)

 

NIEDZIELA (07.10.2012)

Email Drukuj PDF

Niedziela była dniem przyjazdu naszych gości. Od rana starałam się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Moim zdaniem wszystko wyglądało świetnie. Ze stresu na okrągło dzwoniłam do mojej wychowawczyni i pytałam, ile jeszcze do przyjazdu. Jeszcze przed południem pojechałam z rodzicami na zakupy. W samochodzie zastanawiałam się, co smakuje najbardziej Sabrinie, jak ona wygląda i jak będzie przebiegało pięć dni z nią w moim domu. Gdy przyjechali, zapomniałam, co miałam powiedzieć. Cały dzień uczyłam się popularnych niemieckich i angielskich zwrotów by z nią porozmawiać. Miałam nadzieję, że moja nowa koleżanka będzie choć trochę umiała mówić po angielsku, jednak myliłam się. Wreszcie z tłumu wyłoniła się Pani Legutko, która pokazała mi Sabrinę. Szczerze mówiąc nic nie widziałam w tych ciemnościach, ale z miłą chęcią zaprowadziłam ją do auta. Nasza podróż układała się świetnie - dla mojej mamy i koleżanki. Cały czas mówiły do siebie w języku niemieckim i prawie nic nie rozumiałam. W domu zjadłyśmy kanapki na kolację, a następnie zaprowadziłam Sabrinę do jej pokoju. Rozpakowała się i zeszła na parter. Rozmawiała z moimi rodzicami, a ja słuchałam. Około 22:00 poszła spać.
Oliwia

Dnia 7 października 2012 roku, przyjechała do mnie koleżanka z Francji. Bardzo się stresowałam przed jej przyjazdem, natomiast nie to było najgorsze, najbardziej uciążliwe i stresujące było doprowadzenie domu, mojego pokoju do jak najlepszego porządku.
Po posprzątaniu zdałam sobie sprawę, że nigdy wcześniej w moim pokoju nie było takiego ładu. Świadczy to o tym, że wizyta Francuski była dla mnie bardzo ważna. Jak się okazało nie tylko dla mnie, rodzice przeżywali to równie emocjonalnie jak ja. Wpadłam na pomysł, że każdemu w domu przydzielę rolę, mama była odpowiedzialna za wypieki, siostra Ania za pomoc mi w sprzątaniu oraz pomoc mamie, natomiast tata zajął się zakupami. Wszystkie te rzeczy odbywały się w niesamowitym zamieszaniu i stresie. W końcu wybiła 18! A więc czas, kiedy ja z tatą musieliśmy odebrać Leę ze szkoły. Podjeżdżając pod szkolę, dostrzegliśmy mnóstwo samochodów. Wszyscy czekaliśmy na przyjazd obcokrajowców. Atmosfera w szkole była niesamowicie napięta, zestresowani uczniowie, jak i ich rodzice. Nie zapomnę nigdy min rodziców, kiedy bus podjechał przed szkołę. Na ich twarzach wypisany był niepokój, ale również ekscytacja. Podeszłam pod busa, dostrzegłam dziewczynę, która wyglądała jak ta ze zdjęć, które wysłała mi na e-maila, ach tak... to była Lea. Bardzo sympatyczna i śliczna Francuska. Na początku nie miałyśmy o czym rozmawiać, rozpakowała się zjadłyśmy kolację, wzięłyśmy prysznic i z nadzieją na lepsze jutro poszłyśmy spać. Tak minął dzień, w którym przywitałam moją obecną przyjaciółkę z Francji.
Kinga

 

Wyniki konkursu na logo projektu

Email Drukuj PDF

Jury wybrało zwycięską pracę w konkursie na logo projektu Comenius, której autorką jest Joanna Dawid z kl. 2b. Poniżej prezentujemy jej pracę. Gratulujemy zwyciężczyni.

 

 

Regulamin Konkursu na prezentację

Email Drukuj PDF

Regulamin Konkursu na prezentację multimedialną szkoły.
„Nasza Szkoła”


1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Woli Dębińskiej.

Cele konkursu:
a. wykonanie prezentacji multimedialnej pokazującej miejsce, ludzi, uczniów i zdarzenia z życia szkoły.
b. kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi programami do tworzenia prezentacji multimedialnych
c. skierowanie uwagi młodzieży na ciekawe wydarzenia związane z życiem Zespołu Szkół i przedstawienie ich na forum międzynarodowym podczas spotkania w ramach programu Comenius
d. prezentacja twórczości o wysokich walorach estetycznych.
e. pomocy w opracowaniu językowym tekstu prezentacji udziela p. B. Legutko

Uczestnicy konkursu:
a. konkurs adresowany jest do uczniów Zespołu Szkół, którzy wykonają pracę indywidualnie.

Założenia organizacyjne:
a. prezentacja multimedialna powinna być nagrana na płycie CD lub DVD,
b. prezentacja powinna się składać z minimum 20  slajdów, czas prezentacji ok. 10-12 min,
c. ocenie podlegać będzie zgodność z tematem, pomysłowość i przydatność edukacyjna wykonanej pracy,
d. każdy uczestnik składa tylko jedną pracę,
e. każda praca jest opatrzona informacją: imię i nazwisko, klasa,
f. prace złożone na konkurs nie będą zwracane,
g. osoby oddające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetworzenie przez organizatorów swoich danych osobowych (umieszczenie imiennych danych na stronie internetowej szkoły).

2. Gotowe prace należy dostarczyć osobiście do 1.10.2012  do p. L. Barana lub p. B. Legutko.

3. Najlepsza prezentacja zostanie opublikowana na stronie internetowej ZS. Zostanie także przedstawiona  publicznie na forum szkoły podczas spotkania uczestników projektu Comenius.

4. Uczestnik zobowiązuje się do podania wszystkich źródeł materiałów wykorzystanych w prezentacji (autorów i tytułów cytowanych utworów, wykorzystanych materiałów ilustracyjnych, itp.) zgodnie z zachowaniem praw autorskich.

 

Regulamin konkursu na logo Projektu Comenius

Email Drukuj PDF

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO PROJEKTU COMENIUS
Wir wecken Interessen und unterrichten modern
Rozwijamy zainteresowania i uczymy nowocześnie

Organizator konkursu:
1. Organizatorem konkursu są szkoły wchodzące w skład Programu Comenius.

Cele konkursu:
1. Celem i przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszego znaku graficznego naszego projektu.
2. Logo stanie się oficjalną częścią identyfikacji wizualnej Programu Comenius.

Warunki uczestnictwa:
1. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie szkół partnerskich biorących udział w
projekcie.
2. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich chętnych uczniów szkoły.
3. Jeden autor może nadesłać jedną pracę.
4. Organizator nie dopuści do konkursu prac, które nie będą podpisane.
5. Praca konkursowa musi spełniać następujące warunki:
a) powinna zawierać tytuł projektu w języku niemieckim
b) być niepowtarzalnym i oryginalnym znakiem,
c) być znakiem łatwym do rozpoznania i zapamiętania.
6. Prace powinny  być zapisane w formacie jpg, gif lub png.
7. Pracę należy przesłać do dnia 30 września 2012 na  adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
8. Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 2 MB.
9. Przy ocenie prac na etapie szkolnym jury będzie brać pod uwagę: pomysł, uniwersalność oraz walory graficzne, jak również nawiązanie do idei Programu Comenius Partnerskie projekty Szkół.

Rozstrzygnięcie konkursu:
1. Rozstrzygnięcie konkursu na etapie szkolnym nastąpi do dnia 8 października 2012 roku.
2. Jury składające się z nauczycieli biorących udział w projekcie wybierze dwie najlepsze prace, które będą reprezentowały Zespół Szkół w międzynarodowym finale konkursu na logo.
3. Wyniki konkursu zostaną podane na stronie projektu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
4. Spośród wyłonionych ze wszystkich szkół partnerskich prac, podczas spotkania projektowego w naszej szkole w dniach 8-12.10 2012 zostanie wyłoniona praca zwycięska.
5. Zwycięskie logo będzie umieszczone na materiałach promocyjnych projektu.

Zapraszamy!

 

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135


Strona 5 z 6