Projekt Comenius

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wykład

Email Drukuj PDF

W piątek 8 marca grupa 18 uczniów z naszego Gimnazjum wybrała się do PWSZ w Tarnowie, gdzie odbył się bardzo interesujący wykład na temat roli hormonów w organizmie ludzkim. Wykład prowadził profesor PWSZ Janusz Sepioł, i trzeba przyznać, że mimo, iż temat od strony chemicznej nie należy do łatwych, skomplikowane zagadnienia przekazywał w bardzo przystępny sposób.

Dowiedzieliśmy się na przykład, jakie hormony decydują o tym, że miedzy pewnymi osobami można mówić o „chemii” oraz, jak zmienia się ilość hormonów w organizmie ludzkim, w zależności od etapu jego rozwoju.

Nie obyło się tez bez pokazu kilku doświadczeń w wykonaniu grupy studentów, którzy zachęcali nas do wyboru chemii, jako kierunku studiów. Zajęcia bardzo nam się podobały, mimo, że wzory chemiczne i nazwy niektórych hormonów były skomplikowane i czasem trudne do wymówienia…